Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
dielenboden

dielenboden

Odnawiając mieszkanie zastanawiamy się, co pragniemy położyć na podłodze. Chcemy, by podłoga była trwała, aby nie zużywała się błyskawicznie. Śnimy o tym, ażeby sprzyjała nam długie lata. Zrobienie podłogi - terakoty czy parkietu to znaczny koszt. Nie stać nas, żeby wielokrotnie taką podłogę zmieniać - chociażby wskutek tego, albowiem znudziła nam się, bowiem zmieniamy oprzyrządowanie wnętrza salonu czy innego pomieszczenia i podłoga przestaje pasować do reszty mebli. Nieraz decydujemy się na układanie parkietu - w uniwersalnym kolorze. Takiego, który będzie pasował do wszystkiego - i do jasnych mebli, które aktualnie mamy, i do ciemnych, jakie być może kupimy za parę lat. Trzeba planować takie zakupy z słusznym wyprzedzeniem.
Układanie parkietu pod żadnym pozorem nie jest bezproblemowe. To czasochłonny proces. Czasami trwający parę dni. By parkiet typu holzboden nadawał się do użytkowania wypada go jeszcze odpowiednio polakierować. Jedynie wówczas będzie trwały. O ułożony parkiet wypada należycie dbać. Jak? Należy:
• Zadbać o równe ułożenie parkietu (błędnie ułożony parkiet będzie pełen dziur, w które może dostać się woda)
• Po ułożeniu parkietu wypada podłogę porządnie zabezpieczyć (lakierowaniem)
• Okresowo czyścić parkiet szczególnymi preparatami

Lakierowany parkiet?
Wszyscy, jacy decydują się na założenie na podłodze parkiet świetnie zdają sobie sprawę, że należy o niego dobrze zadbać. Nie wystarczy przysłowiowa woda z płynem. W pewnych momentach przez niedobrą pielęgnację wolno świetny parkiet zniszczyć. Drewno ma to do siebie, że to smutne się rysuje. Z niekiedy powstają więc rysy, pojawiają się usterki. Parkiet nie wygląda już wtedy jak na początku. Staje się brzydki. Musimy w związku z tym pozbyć się takich zarysowań, musimy parkiet wyczyścić. Zajmują się tym profesjonalne firmy.
Profesjonaliści absorbują się takim parkietem w dobry sposób - czyszczą go przyzwoicie ostrymi szczotkami, lakierują. Lakier ma obowiązek wyschnąć - dopiero wtedy po parkiecie można chodzić, można ustawiać na nim rozmaite przedmioty. Oznacza to, że w trakcie czyszczenia po podłodze nikt nie może przechodzić. Potrwać to ma okazję nawet parę dni. Przez parę dni nikt nie może w związku z tym wchodzić do pokoju, nikt nie może chodzić po podłodze. Trzeba zaczekać aż lakier przyzwoicie stwardnieje. Jest to bardzo ważne. Tylko wówczas podłoga powtórnie będzie wyglądać na nowiuteńką.
Głosuj (0)

nparketts 12:49:53 4/05/2017 [Powrót] Komentuj
+Book
Księga Gości
Dodaj do Księgi

Writings: 0


+About

Strona Główna

Dodaj do Ulubionych

You are 143 ninja


+Site+Archives
2017
Maj+Friends+Links